SEO ve SEM Arasındaki Fark Nedir?

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda çıkmanın en önemli çalışmalarından olan SEO ve SEM çalışması web siteniz hazırlanırken, sektörünüze göre anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve sitenize tarfik sağlanması olarak açıklanabilir. SEO çalışması firmanızın arama motorlarında kilit kelimler ile ön plana çıkmasını sağlarken SEM ise ücretli reklam yönetimidir. Google aramalarında ilk sıralarda çıkabilmek için web sitelerinin SEO ve SEM çalışmasına uyumlu olması gereklidir. Aramalarda ilk ziyaret edilen site olmanız için işinizi analiz ediyor ve profesyonel bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Neden SEO?

Günümüzde özellikle internet üzerinden ticaret yapan, müşterilerini buradan kazanmaya çalışan ve işini büyütmek isteyen firmaların web sitelerinden daha büyük fayda sağlayabilmesi için web sitelerinin SEO ve SEM uyumlu olması gerekmektedir.

SEO çalışması, sektörünüzle ve işinizle ilgili kelimlerin kullanılmasıyla web sitenizin arama motorunda en üst sıralarda çıkmasına olanak sağlar. İyi bir SEO çalışması size kazanç sağlamakla birlikte rakiplerinizin de önüne geçmenize imkan tanır.

Kaliteli İçerik Üretimi

SEO ile üst sıralara çıkmak isteyen sitelerin aynı zamanda çok kaliteli içerikler üretmesi gerekir. Hem görsel anlamda hem de yazı içerikleri anlamında Google’ın seveceği içerikler oluşturmak önemlidir. Sitenizin gerekli araştırmaların yapılarak SEO destekli içeriklerle desteklendiği bir çalışma yaptırmak, sitenizi Google kriterlerini göre düzenlemek ve iç-dış tehditlere karşı korumak isterseniz Multimedya Atölyesi olarak hizmet vermekten mutluluk duyarız.