Twitter Yönetimi

Twitter Yönetimi

Logosuyla birlikte düşündüğümüz zaman uçan kuşlar gibi özgürce kendimizi ifade etmeye çalıştığımız alan olarak ilk aklımıza gelen sosyal medya aracı olarak herkesin aklına Twitter gelmektedir. Bunun öncelikle sebebi İnstagram’ın aksine Twitter yazmaya ve hatta sınırlı karakter ile yazmaya, kendimizi ifade etmemize olanak tanır. Görsel içeriklerin çok yaygın olmadığı ancak kullanıcıların yazınsal olarak daha etkileşimde olduğu ortamdır.

Twitter’ı Önemli Tutan

Bir firma, eğer kendisini sosyal medyada var etmek istiyor ve çalışmalarını da paylaşmak istiyorsa Twitter’da da resmi ve kurumsal bir hesabının olması kaçınılmazdır. Siyasiler, devlet başkanları, holding sahipleri, ekonomistler, akademisyenler güncel olarak içerik üretmektedir. Sosyal hayatımızda da iş hayatımızda da bizi etkileyen ve iletişimlerimizi güçlendirebileceğimiz bu ortamda varlığımızı korumak ve güncel olmak çok önemlidir.

Ne İçin Kullanmalıyız?

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi etkileşimin ve hedef kitlenin önemli olduğu Twitter’da da reklam kaçınılmazdır. İşimizin, projemizin tanıtılmasında yegane araçlar sosyal medyalar olduğu için Twitter’daki potansiyelini kimse görmezden gelmek istemez. Kullanıcıların farklı ağlarda varlığı ve etkileşimi birbirinden farklı olabilir, bu sebeple sektörürünüze veya yaptığınız çalışmalara göre de yoğunluğunuzu ona göre belirlemenizde danışmanlarımız size destek olmaktadırlar. Kullanıcılar İnstagram’ı alışveriş amaçlı kullanabilir ya da anlık durumunu görsel içeriklerle anlatmak isteyebilirken Twitter’ı daha güncel konular için ya da kurumları takip etmek için kullanıyor olabilir. Bu sebeple hedef kitlemizin hangi ağı nasıl ve ne için kullandığını belirlemek ve içeriklerimizi de bu kaygı ile düzenlemek gerekmektedir.